15 راه برای کسب درآمد به عنوان یک تولید کننده محتوا

تبدیل این نوع کسب‌وکار به یک کسب‌وکار مستقل موفق با پتانسیل سود بالا، نیازمند تلاش‌های بازاریابی استراتژیک و برندسازی است. یادگیری نحوه کسب درآمد از خلاقیت می تواند به شما کمک کند با درآمد ثابت از کسب و کار محتوای خود، شغلی بسازید. در این مقاله، ما توضیح می‌دهیم که سازندگان محتوا برای کسب دستمزد چه می‌کنند و 15 روشی را فهرست می‌کنیم که می‌توانید به‌عنوان تولیدکننده محتوا درآمد کسب کنید.

تولید کننده محتوا چیست؟

تولید کننده محتوا چیست
تولید کننده محتوا چیست

سازندگان محتوا محتوای اصلی را برای سرگرم کردن یا آموزش یک مخاطب خاص در قالب‌های آنلاین و آفلاین ایجاد می‌کنند. هم تولیدکنندگان محتوای آماتور و هم حرفه ای در یک رسانه خاص مانند ویدئو، گرافیک، طراحی یا نوشتن کار می کنند. آنها همچنین استعدادها را برای تولید مواردی ترکیب می کنند که به گروه بزرگی از دنبال کنندگان می رسد. سازندگان محتوا همچنین ممکن است به تأثیرگذارانی تبدیل شوند که با ارسال محتوا در وب‌سایت‌ها، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و سرویس‌های اشتراک‌گذاری ویدیو، دنبال‌کنندگان را جمع‌آوری می‌کنند. این سازندگان با یافتن و استفاده از جایگاه خود، مخاطبی را توسعه می دهند و برندی را بر اساس نوع خاصی از محتوا می سازند.از آنجا که این محتوا توده ها را با یک برند متصل می کند ، بسیاری از شرکت ها از این محتوا به عنوان راهی برای بازاریابی محصولات یا خدمات خود استفاده می کنند و از تأثیرگذار برای به اشتراک گذاشتن توصیه های محصول در خلاقیت های خود استفاده می کنند.

نمونه هایی از محتوا شامل موارد زیر است:

· وبلاگ

· وبلاگ صوتی

· فیلم های

· موسیقی

· هنر (هنرهای گرافیکی و زیبا)

· عکاسی

· شواهد راهنمایی

· کتابهای الکترونیکی

· منابع آموزشی

· نمودار

چگونه می توان به عنوان یک موسسه محتوا درآمد کسب کرد ایده های زیر می تواند به شما در کسب درآمد از طریق محتوای خود کمک کند:

1. یادگیری آنلاین را ارائه دهید

یک دوره را در تجربه خود با استفاده از یک بستر آنلاین آموزش دهید یا فیلم های آموزشی را در وب سایت خود به اشتراک بگذارید. در نظر بگیرید که یک سری سمینارهای آنلاین را در اینترنت ارائه دهید که کاربران بتوانند در یک بسته خریداری کنند یا درسهای فردی را بفروشند تا کاربران بتوانند موضوعات مرتبط خود را انتخاب کنند. دوره های آموزش آنلاین نیز راهی برای بازاریابی مطالب دیگر مانند کتابهای الکترونیکی و دستورالعمل ها است.

2. مشاور باشید

از طریق یک برنامه مشاوره ، متخصصان در زمینه تخصص خود را ارائه دهید. به پیروان این گزینه را بدهید تا در یک جلسه آموزش فردی از راه دور شرکت کنند تا در مورد فن آوری های مربوط به زمینه تجربه خود بحث کنند. همچنین می توانید برای نقد هنری ، فیلم ها یا مطالب نوشتاری ، بررسی دیگری از نمونه کارها محتوای دیگر ارائه دهید. پس از ایجاد برند خود به عنوان یک اثر ، می توانید کار با یک شرکت را برای کمک به شکل گیری استراتژی محتوای آن ، به ویژه شرکت هایی که حاوی محصولات موجود در بازار تخصصی شما هستند ، نمایش دهید.

3. مشارکت برند را در نظر بگیرید

علائم تجاری از تأثیرگذار برای صحبت در مورد محصولات خود در وبلاگ های صوتی ، از طریق پست های رسانه های اجتماعی یا وبلاگ ها استفاده می کنند.شرکت‌ها تولیدکنندگان محتوا را برای تبلیغات استخدام می‌کنند، با این ایده که فالوورها اغلب پذیرای یک تأثیرگذار مورد علاقه هستند تا پیام‌های بازاریابی یک برند. شرکت‌ها معمولاً پس از انعقاد قرارداد برای مقدار مشخصی از تبلیغات در پلتفرم‌های اینفلوئنسر، به سازندگان محتوا، هزینه خاصی را پرداخت می‌کنند.

4. محتوای خود را به هنر قابل فروش تبدیل کنید

سازندگان محتوای بصری که چاپ و گرافیک را بر اساس عکاسی یا هنرهای تجسمی می فروشند، می توانند با استفاده از پلتفرم های فروش آنلاین در نظر گرفته شده برای تجارت الکترونیک، منبع درآمد ثابتی ایجاد کنند. افراد غیرهنرمند حتی می توانند از طریق نرم افزارهای مشابه، کلمات و نقل قول ها را به پوسترهای قابل چاپ یا هنری تبدیل کنند. یکی دیگر از راه حل های سودآور برای محتوای بصری، فروش اثر به صورت تصویر یا فیلم است. وب‌سایت‌هایی که در زمینه تصاویر و ویدیوهای رایگان یا پولی تخصص دارند، 8 پلتفرم رسانه اجتماعی که برای تولید محتوا به شما پول می دهند.به سازندگان محتوا برای خرید گرافیک، تصاویر و ویدیوها برای استفاده در سایت‌هایشان پول می‌دهند. برخی از سایت‌های سهام نیز به تولیدکنندگان محتوا اجازه می‌دهند تا در ازای درصدی از هزینه، آثار خود را مستقیماً از طریق پلتفرم به کاربران بفروشند. محتوای صوتی موجودی نیز یک منطقه خاص است که سازندگان محتوا می توانند آثار خود را بفروشند.

5. اشتراک ها را مشاهده کنید

کسب درآمد از انتشار ویدئو
کسب درآمد از انتشار ویدئو

اشتراک‌ها عضویت‌های پولی برای محتوای انحصاری، بدون آگهی یا مداوم هستند که توسط سازندگان محتوا ارائه می‌شود. اینفلوئنسرها همچنین می‌توانند اشتراک‌ها را با محتوای دیگر جفت کنند تا درآمد کسب کنند، مانند دسترسی به انتشارات هنری انحصاری یا آموزش‌های اضافی فقط با اشتراک برای افزایش درآمد. برخی از وب سایت ها خدمات اشتراکی را برای محتوای نوشته شده در قالب نشریات سریالی مانند خبرنامه ها، مجلات یا مقالات داستانی ارائه می کنند

.6. فروش کالا

فروش کالاهای برندتان از دو جهت برای شما سودمند است. زمانی که فالوورها محصولات شما را می خرند، درآمد کسب می کنید و همچنین از طریق خرید به رسمیت شناخته می شوید زیرا فالوورها آن را در کانال های خود به اشتراک می گذارند یا در پلتفرم های دیگر نظر می دهند. مگر اینکه خودتان کالا را بسازید، این روش شامل قرارداد با فروشندگان شخص ثالث برای ایجاد محصولات برند است. حاشیه سود خود را در نظر بگیرید تا تصمیم بگیرید که آیا این کالا شغل ارزشمندی است یا خیر. بسیاری از اینفلوئنسرهای تثبیت شده می توانند با فروش لیوان، کلاه، تی شرت و سایر کالاها با لوگوهای برند یا سایر نمایش های محتوای شما، سود معقولی کسب کنند.

7. پست های سخنرانی را آماده کنید

سخنرانی در کنفرانس ها و کنفرانس های مرتبط با برند شما و حوزه محتوایی نیز می تواند درآمدزایی داشته باشد. برای دریافت دستمزد به عنوان یک مجری ممتاز، به دنبال رویدادهای صنعتی باشید که پانل‌ها یا سخنرانان اصلی را جذب می‌کنند. ممکن است از شما خواسته شود که یک بسته اطلاعاتی در مورد خود و برندتان یا یک ارائه ارائه دهید. در حالی که برخی از قراردادها هزینه سفر و اقامت را پرداخت می کنند، برخی دیگر ممکن است نه، بنابراین ممکن است لازم باشد برای تعیین ارزش طرف، هزینه ها را در مقابل درآمد خود محاسبه کنید. تولیدکنندگان محتوای مبتدی می توانند از چنین رویدادهایی برای کمک به ایجاد برند خود و جلب توجه مخاطبان بیشتر استفاده کنند.

8. در بازاریابی وابسته شرکت کنید

بازاریابی وابسته به سازندگان محتوا کمک می کند تا برای توصیه محصولات یا خدمات درآمد کسب کنند.پس از تهیه قراردادی که شامل جزئیات مربوط به نحوه کار مشارکت شرکت تابعه ، تأثیرگذار از شرکت محصول دریافت می کند و ممکن است کالاهای رایگان دریافت کند. این اثرات اغلب محصولاتی را که می خواهند از آنها استفاده کنند یا از قبل استفاده می کنند انتخاب می کنند و با تماس مستقیم با یک شرکت به دنبال این شرکتهای تابعه هستند.

9. اعلامیه مستقیم را مجاز کنید

برای کسب هزینه های اضافی ، تبلیغات را در سایت خود در نظر بگیرید. تأثیرگذار با پیگیری خوب و مشهور می تواند آثار بیشتری را از طرف تبلیغ کنندگان که می خواهند به مخاطبان گسترده ای برسند ، جذب کند. تبلیغات مستقیم معمولاً شامل یک علامت تبلیغاتی در بالای وب سایت شما ، در زیر یا طرفین است. در حالی که کاربر محتوا ، تبلیغات همچنین عناصر محتوای اضافی را نشان می دهد که ممکن است به برند شما مربوط باشد یا نمونه تصادفی از مواد بازاریابی را ارائه می دهد.

10. تبلیغات را در محتوای خود وارد کنید

مانند تبلیغات مستقیم از طریق وب سایت شما ، روش دیگری برای سرمایه گذاری محتوا وجود دارد و شامل تبلیغات در عناصر خاصی مانند فیلم ها است. تبلیغات را می توان قبل ، در حین و بعد از فیلم ها ، که برای محتوای طولانی تر ایده آل هستند ، وارد کنید. شما می توانید بر اساس فیلم های خود و مبلغ ارائه شده توسط تبلیغ کنندگان مختلف درآمد کسب کنید.

11. کمک های مالی را بپذیرید

ذینفعان خلاق از تاریخ حمایت کرده اند و رسانه های مدرن هنوز هم می توانند این نوع پشتیبانی را دریافت کنند. سیستم عامل های اهدای آنلاین به طرفداران این امکان را می دهد تا در ازای یک نماد برآورد کوچک مانند مشاهده شخصی یا محتوای اختصاصی ، امکانات محتوای مورد علاقه خود را اهدا کنند تا از شما بخاطر تشکر یا رایگان تشکر کنند. مناسب و به طور کلی برای شروع سازندگان محتوا ، کمکهای مالی ممکن است به شما کمک کند تا از طریق چندین سیستم عامل ، محتوای بیشتری را برای تهیه برند خود شروع کنید.ابزار مشاوره آنلاین برای سازندگان نیز راه جدیدی برای طرفداران برای حمایت از هنرمندان و تأثیرگذاران مورد علاقه خود است.

12. محتوای مهمان ایجاد کنید

نوشتن یک وبلاگ مهمان یا ایجاد یک ویدیو برای کانال اینفلوئنسر دیگری ممکن است به شما در کسب درآمد در آینده کمک کند. در حالی که برخی از تولیدکنندگان محتوا ممکن است برای یک مقاله مهمان یا محتوای دیگر هزینه کنند، این احتمال وجود دارد که شما بتوانید محتوا را تغییر دهید تا به طور رایگان به رسمیت شناخته شوید. به جای نمایش تبلیغات پولی در یک پلتفرم سازنده مشابه، ارائه محتوای مهمان می تواند به شما کمک کند به مخاطب جدیدی با علایق مشابه با بازار هدف خود دست یابید.

13. یک جامعه ایجاد کنید

مانند محتوای مهمان، ایجاد فضای اجتماعی برای دنبال‌کنندگان و دیگر تولیدکنندگان محتوا می‌تواند به شما کمک کند تا شناخته شوید و برند خود را به عنوان صدای پیشرو در حوزه تخصصی خود تثبیت کنید. از رسانه های اجتماعی برای راه اندازی یک گروه آنلاین با عضویت برای مشترکین انحصاری یا هرکسی که کسب و کار شما را دنبال می کند، استفاده کنید. گرد هم آوردن طرفداران و سازندگان همفکر، پشتیبانی و فرصت های منحصر به فردی را برای به اشتراک گذاشتن محتوای شما فراهم می کند.

14. کتاب بنویسید

پس از ایجاد نام تجاری، داستان یا تجربه خود را به دنبال کنندگان بفروشید. قسمت‌های پادکست و وبلاگ‌ها را به محتوای کتاب الکترونیکی تبدیل کنید تا با قرار دادن همه آن‌ها در یک مکان برای طرفداران خود، بر روی کارهای گذشته خود بسازید. همچنین می‌توانید نسخه‌های فیزیکی یک کتاب را با استفاده از خدمات چاپ بر اساس تقاضا یا با سفارش تعداد معینی جلد برای فروش در یک پست سخنرانی یا از طریق وب‌سایت خودتان انتخاب کنید.

15. برند خود را بفروشید

اگر به عنوان یک خالق محتوا به جایگاه مشهوری برسید، ممکن است شرکت هایی را جذب کنید که علاقه مند به خرید حق استفاده از نام تجاری شما یا ایجاد کالا با محتوا یا نام شما هستند.برخی از اینفلوئنسرهابا تعداد فالوورهای زیادی ممکن است خط خرده فروشی خود را با کمک شرکت های موجود یا از طریق منابع خود راه اندازی کنند. کار با یک برند بزرگ خرده فروشی می تواند انعقاد قراردادهای فروش کالا در فروشگاه های زنجیره ای بزرگ را تسهیل کند.

مزایای کار به عنوان تولید کننده محتوا

مزایای کار به عنوان تولید کننده محتوا
مزایای کار به عنوان تولید کننده محتوا

حرفه ای به عنوان یک تولید کننده محتوا می تواند به شما این آزادی را بدهد که به دنبال علایق خلاقانه و بیان هنری در زمینه های مختلف تخصصی باشید. اگرچه تقریباً در هر صنعتی می‌توانید به‌عنوان تولیدکننده محتوا در بخش بازاریابی شرکت‌ها کار پیدا کنید، بسیاری از سازندگان فرصت‌های شغلی آزاد را دنبال می‌کنند یا با کسب درآمد از محتوا، کسب‌وکار خود را راه‌اندازی می‌کنند. انعطاف‌پذیری و آزادی ایجاد بر اساس اشتیاق شما، ایجاد محتوا را به یک حرفه جذاب برای اینفلوئنسرها و هنرمندان تبدیل می‌کند. تولید محتوا همچنین نشان می دهد که شما یک رهبر فکری در حوزه کاری خود هستید و به شما کمک می کند تا با سایر تولیدکنندگان برتر ارتباط برقرار کنید. کار مستقل به شما این امکان را می دهد که روزانه کاردستی خود را توسعه دهید و از خلاقیت خود برای تصور و تولید محتوا برای یک هدف خاص استفاده کنید.